Briketovací lis (briketovač, lis na brikety)

Hlavní stránka | Zpracování odpadu | Briketovací lis (briketovač, lis na brikety)

Briketování u výrobců masivního nábytku

Briketování má velkou tradici především u výrobců masivního nábytku, kteří z podstaty své výroby mají vhodný odpad k briketování a dokáží jej tak zhodnotit do formy briket, snížit si prašnost na dílně a zjednodušit manipulaci s volně loženým odpadem.

Briketování má však využití i v dalších oborech jako je například strojírenství, kde lze briketovat třísky z obrábění, jejich stlačením do formy briket je zároveň materiál zbaven emulzí a olejů a lépe připraven k opětovnému využití.

Briketovací lis řady BRK

Briketovací lisy řady BRK jsou vhodné pro jednosměnný i vícesměnný provoz. Zařízení je vybaveno čidlem spodní hladiny, které automaticky spouští výrobu briket o průměru 65 mm v momentě, kdy se do násypky nahromadí potřebné množství materiálu. Vyhrnovací fréza (rotor) a dávkovací šnek jsou poháněny vlastními elektromotory s převodovkou. Řídící jednotka vyhodnocuje strukturu materiálu a volí dávkování materiálu do lisovací komory tak, aby briketovací lis (briketovač) vyráběl optimální délku briket.

Odsávací systém s briketováním

Briketovací lis (briketovač) lze vhodně propojit s filtrační (filtrační nástavba FBR) nebo cyklonovou jednotkou (EBS System) a vytvořit tak odsávací systém s briketováním, který výrazně usnadňuje nakládání s odpadem a snižuje prašnost na pracovišti. Briketovač (lis na brikety) je také možno umístit pod centrální odsávání.

Briketovací lis – příslušenství

Lis na brikety je možné doplnit širokou škálou příslušenství, jako je například tlumič vibrací pro hůře stlačitelné materiály, chladič oleje pro více směnný provoz, čidlo minimální a maximální hladiny materiálu pro automatizaci briketování, provedení pro venkovní použití a další.

Briketovací lisy – proč od nás

Námi prodávané briketovací lisy mají výhody oproti konkurenci:

Základní podmínky lisovatelnosti v briketovači jsou vlhkost max. 12 – 15% a frakce max. 15 mm jednosměrně, u slámy řezanka do 20 mm, papír do 20 mm. Nesplnění podmínek má za důsledek např. snížení výkonu briketovacího lisu, nekvalitní brikety (nebo se briketa nevytvoří), zablokování šneku nebo jednoho z hydraulických válců či výpadky jističů.

Typy vhodného materiálu pro briketovací lis:

Truhlářský odpad: – piliny, hobliny, prach
Zemědělské odpady: – sláma řepková, obilná, pazdeří lnu i konopí, seno, semena trav
Ostatní odpady: – drcený papír, polyuretan, rašelina, araldit (umělé dřevo) a mnoho dalších

U materiálů jiných, než z čistého masivu, doporučujeme zkoušku na testovacím briketovači.

Kontaktní formulář

Aamik cistič

Děkujeme za vyplnění formuláře a budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve.

Bohdan Cymorek
Obchodně-technický zástupce

+420 775 426 160 bohdan.cymorek@adamikcompany.com

David Glemba
Obchodně-technický zástupce

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com