Membránové vakuové lisy

Hlavní stránka | Tvarování a lisování | Membránové vakuové lisy

Trendy ve výrobě nábytku

Moderní trendy ve výrobě nábytku již dnes nejsou zaměřeny pouze na dýhování, ale naopak na lisování dekorativních a vysoce odolných materiálů jako například HPL lamináty, CPL folie (2D tvar), kamenné dýhy či dekorativních rohoží. Také poptávka po odolných povrchových materiálech zvaných solid surface (umělý kámen, Corian, LG Hi-Mac) strmě stoupá, zejména ze strany architektů, interiérových designérů a dekoratérů. Stejně tak stoupá poptávka po opracování těchto materiálů za tepla, tedy jejich tvarování.

Výhody membránových lisů

  • Vakuové membránové lisy sou velmi variabilní a mají širokou škálu využití – lisování plošných dílců (dveře), tvarových dílců (obložkové zárubně), ohýbaných dílců (židle, oblouky, atd). Malým a středně malým truhlářstvím nah­radí hydraulický etážový lis.
  • Klasická topná tělesa byla u membránových lisů ADAMIK nahrazena ventilátory s ohřevem, které zajišťují nejen rychlejší a rovnoměrné nahřívání pracovního prostoru díky cirkulaci vzduchu, ale také úsporu elektrické energie.
  • Lis je také vybaven nejvýkonnější pumpou Becker pro rychlé odsátí vzduchu z pracovního prostoru. Rychlost vytvarování do požadované podoby je základním prvkem úspěchu při thermoformingu.
  • Díky těmto konstrukčním změnám je také membrána daleko méně tepelně namáhána a prodlužuje se její životnost.
  • Nový systém kotvení vzpěr na krytu ohřevu umožňuje snadnější otevírání a zavírání lisu. U dříve používaného horizontálního systému bylo nutno překonat odpor až 28 kg k otevření či zavření. U horizontálního ukotvení se hodnota odporu snížila na 8 kg. Tuto výhodu ocení především provozy, kde je lis využíván v rámci sériové výroby, nebo tam, kde pracují ženy.

Membránové vakuové lisy a jejich využití

Membránové lisy jsou velkým pomocníkem všude tam, kde je potřeba pro výrobu dílce použití formy. Lisy ADAMIK vám umožní zvýraznit design vámi vyráběného nábytku.

Pokud odhlédneme od výroby nábytku pak naše membránové lisy nachází využití v mnoha dalších odvětvích jako je automotive, kolejová vozidla, výroba vybavení pro prodejní místa, showroomy, hotely či restaurace.

Lisy mohou být vybaveny kaučukovou membránou (hlavně pro dýhování) nebo silikonovou membránou (práce se solid surface).

Termoforming

S membránovými vakuovými lisy ADAMIK určenými pro termoforming (tvarování za tepla) dokážete držet krok s nejnovějšími trendy a uspokojit i tu nejnáročnější klientelu. Pro komplexní využití lze membránové vakuové lisy ADAMIK doplnit o nahřívací pec.

Sublimace na vakuových lisech

Společnost ADAMIK má v nabídce také vakuové membránové lisy určené pro sublimaci. Velkoformátová sublimace na tvrdé a tvarovatelné povrchy přináší nový rozměr nejen pro výrobu individualizovaného nábytku. Sublimačního procesu je dosaženo přenesením sublimačního tisku do povrchu materiálu za tepla ve vakuu. Sublimační tisk lze aplikovat na širokou škálu tvrdých povrchů jako hliník, sklo, kov, termoplasty, HPL, keramiku a také samozřejmě umělý kámen.

Proč membránové vakuové lisy od společnosti ADAMIK?

Membránové vakuové lisy jsou naším originálním produktem a můžeme se pyšnit řadou spokojených klientů v 36 zemích světa. Neusínáme však na vavřínech a neustále pracujeme na jejich vývoji.

Pro bližší informace ohledně našich produktů a služeb prosím kontaktujte naše obchodně-technické zástupce, navštivte náš e-shop nebo si prohlédněte katalog

Reference v kategorii

CIVARDI Furniture Pty Ltd., Rydalmere, Austrálie

Zařízení: Membránový lis

arrow Více o referenci

MF PRODUCT, s.r.o., Jihlava, Česká republika

Zařízení: Membránový lis

arrow Více o referenci

HAST RETAIL s.r.o., Václavovice, Česká republika

Zařízení: Lis pro termoforming + nahřívací pec Combiheater

arrow Více o referenci

Fotografie z realizací

Kontaktní formulář

Aamik cistič

Děkujeme za vyplnění formuláře a budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve.

Bohdan Cymorek
Obchodně-technický zástupce

+420 775 426 160 bohdan.cymorek@adamikcompany.com

David Glemba
Obchodně-technický zástupce

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com