www.adamikcompany.com

ADAMIK Company

1989
Firma ADAMIK Company je ryze česká firma s dlouholetou tradicí. Její historie sahá již do roku 1989, kdy se zakladatel firmy Ing. Karel Adamík začal po vzoru svého otce zabývat truhlářskou činností. Se svým kamarádem vyráběli originální dřevařské výrobky jako například klekačky či velké šachové figury. Jako řada dalších truhlářů i oni se při práci potýkali s velkou prašností. A tak se zrodil nápad odsávacího zařízení, který by tento problém vyřešil. Ve své garáži tehdy pan Adamík sestavil první odsávač a otestoval ho v dřevařské dílně svého kamaráda. Odsávač fungoval nad očekávání dobře, a proto se pan Adamík rozhodl vyrobit další kusy. V současnosti je to již více než dvacet let, co se pan Ing. Karel Adamík zabývá konstrukcí a výrobou odsávacích zařízení.

2005
V roce 2005 firma ADAMIK Company zazářila na mezinárodním dřevařském veletrhu v Hannoveru, kde představili světově unikátní produkt, ruční olepovačku hran, pod značkou Adamik Manual. V následujících letech se nám s tímto produktem podařilo proniknout nejen do Evropských zemí ale zejména také do USA, Kanady či Austrálie.

V témže roce začala firma ADAMIK Company vyvíjet novou technologii vakuových lisů, která v České republice neměla konkurenci. O rok později byl tento výrobek uveden na český a následně i zahraniční trh.

2015
Na výstavě Ligna Hannover v roce 2015 jsme představili kombinovaný stroj pod názvem Combiformer Plus, který je určen k nahřívání a tvarování umělého kamene. Díky znalosti trhu se nám velmi rychle podařilo dodat tento nový stroj na trh v Saudské Arábii, Kuwaitu, Libanonu, Jordánsku nebo do Finska.

2016
Rok 2016 je dalším milníkem ve firemní historii, jelikož jsme zakoupili nové prostory v obci Paskov, který leží u hlavního tahu do Ostravy. Součástí budovy je i showroom, kde si zákazníci mohou prohlédnout a vyzkoušet produkty firmy ADAMIK.

Od doby, kdy firma ADAMIK Company působí na trhu, již značně rozšířili nabídku dřevoobráběcích strojů, které si získaly na trhu velkou oblibu především díky vysoké kvalitě a prvotřídnímu servisu.

Tým firmy ADAMIK

© 2022 ADAMIK COMPANY | design by www.creactive.cz | code by PCsupport.cz s.r.o.